Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Fitch paaugstina Latvijas kredītreitinga nākotnes novērtējumu

Izveidots : 09.10.2020. Atjaunots: 13.10.2020.
Piektdien, 9.oktobrī, starptautiskā kredītreitingu aģentūra Fitch, saglabājot Latvijas kredītreitingu esošajā “A-” līmenī, paaugstināja Latvijas kredītreitinga nākotnes vērtējumu no negatīva uz stabilu.

Kā noteicošo iemeslu kredītreitinga nākotnes novērtējuma maiņai Fitch norāda Covid-19 uzliesmojuma ierobežoto ietekmi uz Latvijas ekonomiku un valsts finansēm, ko veicināja efektīvi un operatīvi īstenotie atbalsta pasākumi Covid-19 uzliesmojuma seku mazināšanai un Latvijas ekonomikas noturība pret ārējiem satricinājumiem.

Starptautiskās kredītreitingu aģentūras Fitch lēmums saglabāt Latvijas kredītreitingu esošajā   “A-” līmenī, paaugstinot Latvijas kredītreitinga nākotnes vērtējumu no negatīva uz stabilu, norāda uz Latvijas ekonomikas noturību pret ārējiem satricinājumiem un kalpos kā pamats turpmākai investīciju piesaistei Latvijai - kā uzticamam un drošam sadarbības partnerim, norāda finanšu ministrs Jānis Reirs.

Aģentūra novērtē Covid-19 uzliesmojuma mazināšanai veikto pasākumu efektivitāti, kas ļāva agrīnā stadijā apturēt vīrusa strauju izplatību, ieviešot mazāk ierobežojumu salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm.

Neraugoties uz to, ka pandēmijas saasināšanās joprojām rada bažas, un Latvijā un tās kaimiņvalstīs pieaug jauni Covid-19 saslimstības gadījumi, Latvijas ekonomiskie rādītāji, valsts finanšu stabilitāte un labvēlīgie finansēšanas nosacījumi sniedz atbalstu stabilam kredītreitingam, apgalvo aģentūra.

Fitch prognozē, ka Latvijas IKP kritums 2020.gadā būs mazāks par aģentūras sākotnēji prognozēto, veidojot 5,2%. Savukārt, 2021. gadā un 2022.gadā jau prognozēts IKP pieaugums par attiecīgi  4,6 % un 3,2 %, kas atbilst ārējā pieprasījuma un iekšzemes patēriņa atlabšanas tendencēm. Pakalpojumu nozarēs, piemēram, tūrismā un transportā, aģentūras prāt, sarežģījumi joprojām saglabāsies, taču Latvijas elastīgais darba tirgus varētu mīkstināt pandēmijas negatīvu ietekmi uz nozarē nodarbinātajiem.

Iepriekšējais kredītreitingu aģentūras Fitch paziņojums publicēts 2020. gada 10.aprīlī, kad aģentūra apstiprināja Latvijas kredītreitinga saglabāšanu „A-” līmenī, samazinot nākotnes novērtējumu uz negatīvu no stabila.

Pilnu ziņojumu skatīt Fitch mājaslapā.Iepriekšējais kredītreitingu aģentūras Fitch paziņojums publicēts 2019. gada 11. oktobrī, kad aģentūra apstiprināja Latvijas kredītreitinga saglabāšanu „A-” līmenī, saglabājot stabilu nākotnes novērtējumu.

Pilnu ziņojumu skatīt Fitch mājaslapā.

Iepriekšējais kredītreitingu aģentūras Fitch paziņojums publicēts 2019. gada 11. oktobrī, kad aģentūra apstiprināja Latvijas kredītreitinga saglabāšanu „A-” līmenī, saglabājot stabilu nākotnes novērtējumu.

Pilnu ziņojumu skatīt Fitch mājaslapā.

 

 

 

 

Eva Šmite-Krēgere

Valsts kases

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 67094324

Mob.tālr.26499049

E-pasts: eva.smite-kregere@kase.gov.lv

http://www.kase.gov.lv

Twitter: @Valstskase