Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Iedzīvotāju noguldījumi krājobligācijās sasniedz 250 miljonus eiro

Izveidots : 20.12.2023.
Šodien, 20. decembrī, iedzīvotāju ieguldījumu apjoms Valsts kases emitētajās krājobligācijās sasniedz 250 miljonus eiro, kopējam ieguldītāju skaitam pārsniedzot 7,3 tūkstošus.

 

Ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju pieaugošo interesi par finansiāli izdevīgiem un drošiem ieguldījumiem, uzticība krājobligācijām, kā drošam un izdevīgam ieguldījumu instrumentam, palielinās. Šā gada otrajā pusē iedzīvotāju skaits, kuri ir izvēlējušies krājobligācijas savu naudas līdzekļu ieguldīšanai un uzkrāšanai, ir dubultojies un šobrīd pārsniedz 7,3 tūkstošus, bet iedzīvotāju ieguldījumu apjoms krājobligācijās otrajā pusgadā ir palielinājies par vairāk kā 150 miljoniem eiro.

Šobrīd novērojams iedzīvotāju pieprasījuma pieaugums pēc garāka termiņa krājobligācijām, it  īpaši 5 un 10 gadu, jo tās sniedz ieguldītājiem iespēju fiksēt šī brīža izdevīgās procentu likmes ilgtermiņā un saņemt ar nodokļiem neapliekamus procentu ieņēmumus līdz pat krājobligāciju termiņa beigām. Arvien biežāk pēc krājobligāciju termiņa beigām iedzīvotāji veic ieguldījumu atkārtoti, nereti palielinot ieguldāmo summu un iegādājoties garāka termiņa krājobligācijas.

Aktuālais krājobligāciju piedāvājums ir pieejams vietnē www.krajobligacijas.lv un krājobligāciju iegādi ir iespējams veikt jebkurā brīdī, izvēloties vēlamo krājobligāciju termiņu un norēķinoties par iegādi tiešsaistē. Šobrīd publiskajā piedāvājumā ir pieejamas krājobligācijas ar dzēšanas termiņiem 1 gads, 3 gadi, 5 gadi, 7 gadi un 10 gadi. Minimālā ieguldījuma summa krājobligācijās ir tikai 50 eiro un maksimālai summai ierobežojumu nav.

Krājobligācijas ir droša ieguldījumu alternatīva svārstīgos finanšu tirgus apstākļos, jo tas ir ieguldījums valsts vērtspapīros, kuru Latvijas valsts garantē pilnā apmērā neatkarīgi no ieguldījuma summas, vienlaikus nodrošinot iespēju katru gadu līdz krājobligāciju termiņa beigām saņemt ar nodokļiem neapliekamu fiksētu procentu ienākumu. Valsts kase emitē krājobligācijas Latvijas Republikas vārdā kopš 2013. gada.