Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Japānas kredītreitingu aģentūra R&I apstiprina Latvijas kredītreitingu A līmenī

Izveidots : 18.12.2023.
Japānas kredītreitingu aģentūra R&I pirmdien, 2023.gada 18.decembrī, saglabāja Latvijas kredītreitingu esošajā A līmenī ar stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.

Saskaņā ar aģentūras sniegto viedokli, Latvijas ekonomika ir saglabājusi stabilitāti, neskatoties uz augstās inflācijas radīto ietekmi un Eiropas lielāko valstu ekonomiku lejupslīdi. Aģentūra arī pauda uzskatu, ka vidējā termiņā Latvijas ekonomikas izaugsme būs stabila, ko veicinās labvēlīga uzņēmējdarbības vide un investīcijām pieejamais Eiropas Savienības fondu finansējums.

Aģentūra min, ka, uzlabojoties valsts budžeta izpildes rādītājiem, Latvijas valsts parāda līmenis joprojām ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā un procentu maksājumu ierobežotais pieaugums nerada riskus valsts parāda apkalpošanai un ilgtspējai.

Aģentūra norāda, ka pēc Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā sarūk Latvijas ekonomiskās attiecības ar Krieviju. Risks, ka valsts ekonomisko aktivitāti varētu kavēt energoresursu piegādes deficīts, ir novērsts, jo valsts ir nodrošinājusi alternatīvus energoresursu avotus.

Aģentūra vērš uzmanību, ka Latvijas ekonomikas izaugsmes potenciālu ilgtermiņā var negatīvi ietekmēt demogrāfijas izaicinājumi un Eiropas Komisijas prognozētais iedzīvotāju skaita samazinājums nākotnē. Aģentūra pauž viedokli, ka Eiropas Savienības fondu finansējuma pieejamība nākamajos gados sniedz valstij iespēju īstenot pasākumus ilgtermiņa demogrāfijas izaicinājumu risināšanai un Latvijas ekonomikas izaugsmes potenciāla stiprināšanai.

Iepriekšējo Latvijas kredītreitinga paziņojumu R&I publicēja 2022.gada 5.decembrī, kad aģentūra apstiprināja Latvijas kredītreitingu esošajā A līmenī, saglabājot stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.

Pilnā publikācija ir pieejama kredītreitingu aģentūras R&I mājaslapā https://www.r-i.co.jp/en/index.html