Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Klientu rīcībā nodota jaunā eAizņēmumu (Aizņēmumi) funkcionalitāte

Izveidots : 03.01.2022.
Informējam, ka no 2022. gada janvāra klientiem (kapitālsabiedrībām, ostu pārvaldēm un zinātniskajām institūcijām) ir nodrošināta valsts aizņēmuma pieteikuma iesniegšana Valsts kases e‑pakalpojumu portāla sadaļā eAizņēmumi (Aizņēmumi). Jau 2022. gada pavasarī aizņēmējiem tiks nodrošināta iespēja portālā pieteikt arī aizdevuma saistību pirmstermiņa atmaksu.

 

Lai nodrošinātu valsts aizņēmuma pieteikuma iesniegšanas funkcionalitātes pieejamību, klientiem nepieciešams aizpildīt pieteikumu par eAizņēmumu lietošanu (Aizņēmumi), pieteikumā norādot atbilstošo tiesību grupu.

Vienlaikus informējam, ka ir stājušies spēkā Ministru kabineta 2021. gada 21. decembra noteikumi Nr. 888 “Kārtība, kādā ministrijas un citas centrālās valsts iestādes iekļauj gadskārtējā valsts budžeta likumprojektā valsts aizdevumu pieprasījumus, un valsts aizdevumu izsniegšanas un apkalpošanas kārtība”, kas nosaka, ka pieteikums valsts aizdevuma saņemšanai iesniedzams, izmantojot eAizņēmumus.

Lai iepazītos ar izmaiņām, aicinām noskatīties video.

Vēršam uzmanību, ka e‑pakalpojumu uzlabojumu laikā iespējami īslaicīgi sistēmas darbības traucējumi, tādēļ jau iepriekš atvainojamies par iespējamām neērtībām.

Konsultācijas var saņemt, zvanot uz Valsts kases klientu atbalsta tālruni 67094368 vai sūtot e‑pastu uz ekase@kase.gov.lv.