Sabiedrības līdzdalība
Sabiedrības līdzdalība ir iedzīvotāju, sabiedrības un nevalstisko organizāciju iesaistīšanās politikas veidošanas procesā. Sabiedrības līdzdalības mērķis ir nodrošināt, lai publiskās pārvaldes pieņemtie lēmumi būtu atbilstoši sabiedrības vajadzībām, savlaicīgi izskaidroti un saprotami tiem, uz kuriem tie attieksies. Sabiedrības līdzdalībai ir vairāki ieguvumi, kas kopumā vērsti uz regulējuma kvalitātes uzlabošanu – šajā procesā tiek identificēta īstā problēma, tiek izvērtētas iespējamās alternatīvas, savlaicīgi atklātas iespējamās regulējuma "blaknes", kā arī panākts, ka izstrādātie risinājumi ir efektīvi.
Sabiedrības pārstāvji var paust savu viedokli par attīstības plānošanas dokumentiem, tiesību aktu projektiem to izstrādes sākotnējā stadijā, kā arī pārējos posmos, kad tiek risināti sabiedrībai aktuāli jautājumi. Savu viedokli var sniegt ikviens sabiedrības pārstāvis, kuru skar vai interesē risināmais jautājums. Katram sabiedrības pārstāvim ir tiesības saņemt atgriezenisko saikni par savu priekšlikumu.
Sabiedrības līdzdalību publiskās pārvaldes iestādes īsteno proaktīvi, meklējot efektīvākos veidus, kā iesaistīt un informēt sabiedrību, īpaši to sabiedrības daļu, kuru iecerētā darbība ietekmē vai varētu ietekmēt.
Sabiedrības līdzdalības kārtību regulē:
- Attīstības plānošanas sistēmas likums;
- Valsts pārvaldes iekārtas likums;
- Ministru kabineta 2009. gada 25. augusta noteikumi Nr. 970 "Sabiedrības līdzdalības kārtība attīstības plānošanas procesā".
Iestāde iesaistās to attīstības plānošanas dokumentu un tiesību aktu projektu izstrādē, kas skar tās darbības jomas.
Lai tiesību aktu projekti glabātos vienuviet, izveidots Vienotais tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portāls jeb TAP portāls - https://tapportals.mk.gov.lv/. Portālā ikviens var aktīvi iesaistīties tiesību aktu izstrādē – sniegt viedokli un sekot līdzi dokumentu virzībai.
Aicinām sekot līdzi tiesību aktu projektu izstrādei TAP portālā.
Ja Jums ir priekšlikumi iestādes kompetencē esošo normatīvo aktu (uzlabošanai), aicinām tos nosūtīt uz e-pasta adresi: pasts@kase.gov.lv.
Sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām
Latvijas zvērinātu revidentu asociācija
Latvijas zvērinātu revidentu asociācija, Latvijas Pašvaldību savienība un Latvijas Lielo pilsētu asociācija iesaistās aktuālu grāmatvedības uzskaites jautājumu risināšanā un sadarbībā ar Valsts kontroli, lai nodrošinātu gada pārskata atzinumu sniegšanu saimnieciskā gada pārskata konsolidācijā iesaistītajām institūcijām.
Kontaktpersona:
Vineta Parfenkova
Pārskatu departamenta direktora vietniece
tālr: 67094248
e-pasts: vineta.parfenkova@kase.gov.lv
Pieredzes apmaiņa un izglītojoši pasākumi efektivitātes metožu ieviešanas, pārmaiņu vadības un iestādes uzlabojumu kultūras jautājumos.
Kontaktpersona:
Armīns Gasjūns
Darbības procesu analīzes departamenta direktors
tālr: 67094208
e-pasts: armins.gasjuns@kase.gov.lv
Nevalstiskās organizācijas un citus sabiedrības pārstāvjus, kas vēlas sadarboties ar Valsts kasi, lūdzam rakstīt uz e-pasta adresi: pasts@kase.gov.lv.
Starpinstitūciju darba grupas un konsultatīvās padomes
Informācija par darba grupu |
Darbības ilgums |
Kontaktpersona |
Kontakt- informācija |
Pastāvīgi |
Valsts kases Finanšu resursu departaments |
Tālrunis: 67094388 |
|
Izveidota ar Finanšu ministrijas 24.11.2022. rīkojumu Nr.727 "Par darba grupas izveidi ilgtspējīgo valsts vērtspapīru ietvara apstiprināšanai un tajā noteikto saistību izpildei" | Pastāvīgi | Valsts kases Finanšu resursu departaments | Tālrunis: 67094388 |
Valsts kasē nav izveidotas starpinstitūciju konsultatīvās padomes.
Sabiedriskās apspriedes un publiskās apspriešanas
Valsts kasē nav notikušas sabiedriskās apspriedes un publiskās apspriešanas.
Trauksmes celšana
Lai ziņotu par pārkāpumu, aizpildītu un parakstītu trauksmes ziņojuma veidlapu nosūta uz e-pastu trauksme@kase.gov.lv vai iesniedz personīgi. Ziņojuma veidlapa pieejama šeit
Visa informācija par Trauksmes celšanas likumu - www.trauksmescelejs.lv.