Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Eiropas Padomes Attīstības banka apstiprina aizdevumu Latvijai 150 miljonu eiro apmērā

Izveidots : 13.05.2020.
Eiropas Padomes Attīstības bankas (EPAB) Administratīvā padome apstiprināja aizdevumu Latvijai 150 miljonu eiro apmērā, lai atbalstītu valdības pasākumus COVID-19 ierobežošanai un seku mazināšanai. Atbilstoši situācijas attīstībai nepieciešamajiem izdevumiem cīņā ar COVID-19 varēs izmantot arī šo bankas aizdevumu un to attiecināt uz veiktajiem budžeta izdevumiem, t. sk. veselības jomā.

 

“Eiropas Padomes Attīstības bankas apstiprinātais atbalsta instruments būs papildu finanšu avots, kas stiprinās mūsu ekonomiku šajā izaicinājumiem pilnajā laikā un ļaus būt gataviem reaģēt uz neparedzētiem gadījumiem, ja tādi atkārtosies. Cīņa ar COVID-19 vēl turpinās, tādēļ jānodrošina maksimāli nepieciešamais atbalsts visām skartajām nozarēm, tajā skaitā veselības jomai. Sākotnējais uzdevums, protams, bija apkarot un ierobežot COVID-19 izplatību, bet paralēli tam intensīvi strādājam, lai ekonomika maksimāli ātri atsāktu savu darbību pilnā jaudā, sniedzot atbalstu plašam Latvijas sabiedrības un uzņēmumu lokam,” uzsver finanšu ministrs Jānis Reirs.

Valdība līdz šim ir apstiprinājusi virkni sociālā atbalsta un ekonomiku stimulējošu pasākumu, lai ierobežotu COVID-19 pandēmijas izplatību un negatīvo ietekmi uz tautsaimniecību, tostarp arī vitāli nepieciešamo aizsardzības līdzekļu, piederumu un medicīnisko iekārtu iegādi.

Eiropas Padomes Attīstības banka ir daudzpusēja starptautiska finanšu institūcija ar izteiktu sociālo mandātu tās darbībā. Banka tika izveidota 1956. gadā ar sākotnējo mērķi rast risinājumus bēgļu un imigrantu problēmām. Šobrīd tā nodrošina aizdevumus un galvojumus 41 bankas dalībvalstij. Eiropas Padomes Attīstības banka investē sociālajos projektos, kas atbilst trīs darbības jomām – iekļaujošā izaugsme, atbalsts mazāk izsargātajiem iedzīvotājiem un ilgtspējīga vide. Latvija pievienojās bankai 1998. gada 14. septembrī.