Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

"Fitch" aģentūra apstiprina Latvijas kredītreitinga saglabāšanu „A-” līmenī

Izveidots : 02.05.2017. Atjaunots: 20.09.2017.
Piektdien, 28. aprīlī, starptautiskā kredītreitingu aģentūra "Fitch" apstiprināja Latvijas kredītreitinga ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā saglabāšanu „A-” līmenī, saglabājot arī stabilu nākotnes prognozi.

Fitch paziņojumā norāda, ka Latvijas kredītreitingu A reitinga grupā (labas kvalitātes, uzticams emitents) uztur valsts institucionālās pārvaldības stabilitāte un tās darbības efektivitāte, kā arī valsts fiskālā politika, kas novērtēta augstāk nekā līdzvērtīgām “A” kredītreitinga valstīm. Atzinīgi salīdzinājumā ar 2015.gadu Fitch vērtē sabalansēto valsts budžetu.

Lai gan Latvijas ekonomikas izaugsme 2016.gadā bija 2,0 % apmērā, kas ir zemāka par “A” grupas vidējo rādītāju (2,7 %), tā tomēr pārsniedz eirozonas vidējo rādītāju (1,8 %). IKP izaugsmi 2017.gadā Fitch prognozē 2,6 % apmērā, saistot to ar straujāku Eiropas Savienības fondu finansējuma ieplūšanu tautsaimniecībā salīdzinājumā ar 2016.gadu, kad Eiropas Savienības fondu apguve iekavējās.

Reitinga tālāku paaugstinājumu ierobežo salīdzinoši zemais iedzīvotāju ienākumu līmenis, kas ir zem “A” grupas vidējā rādītāja, ilgtermiņa izaicinājumi, kas saistīti ar iedzīvotāju skaita samazināšanos, kā arī ārējā finanšu sektora riski.

Ar analogu Latvijas kredītreitinga paziņojumu Fitch nāca klajā 2016. gada 4. novembrī, kad atkārtoti apstiprināja Latvijas kredītreitingu ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā „A-” līmenī.

Ar pilnu ziņojuma tekstu var iepazīties Fitch mājaslapā.