Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Fitch aģentūra saglabā Latvijas kredītreitingu „A-” līmenī

Izveidots : 30.10.2017.
Piektdien, 27. oktobrī, starptautiskā kredītreitingu aģentūra Fitch apstiprināja Latvijas kredītreitinga ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā saglabāšanu „A-” līmenī, saglabājot arī stabilu nākotnes prognozi.

Fitch atzīmē, ka galvenie faktori, kas uztur kredītreitingu augstajā “A-” līmenī ir piesardzīgas fiskālās politikas ievērošana un zemais valsts parāda līmenis, kas mēreni turpina samazināties, 2017. gadā sasniedzot 38,1 % no iekšzemes kopprodukta (IKP), kamēr pēc kredītreitinga līmeņa līdzvērtīgo valstu grupā vidējais vispārējās valdības parāds sasniegs 48,2 % no IKP.

Aģentūra pozitīvi novērtē arī Latvijas ekonomikas straujo izaugsmi pēdējo piecu gadu laikā, taču norāda, ka IKP rādītājs uz vienu iedzīvotāju joprojām atrodas zem vidējā līmeņa līdzvērtīgo valstu grupā.

Neskatoties uz to, ka Latvijas ekonomiku salīdzinoši viegli var ietekmēt ārēji satricinājumi, Fitch atzīst, ka, pēdējo gadu laikā Latvijai ir sekmīgi izdevies samazināt makroekonomiskos riskus un uzlabot fiskālo politiku, tādējādi sekmējot stabilas ekonomikas attīstību.

Kredītreitingu stiprina arī spēcīgais banku sektors, jo lielākā daļa Latvijā strādājošo banku ir spēcīgu ārvalstu banku pārvaldībā, kas samazina netiešo saistību risku. Turpina samazināties arī ārvalstu klientu noguldījumu īpatsvars Latvijas banku sektorā, kas iepriekš tika uzskatīts par kredītreitinga riska faktoru.

Iepriekš, 2017.gada 22.septembrī, ar lēmumu par Latvijas kredītreitinga saglabāšanu „A-” līmenī, bet paaugstinot nākotnes novērtējumu no stabila uz pozitīvu, nāca klajā starptautiskā kredītreitingu aģentūra S&P Global.

 

Ar pilnu ziņojumu (angļu valodā) var iepazīties Fitch mājaslapā.