Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Fitch saglabā Latvijas kredītreitinga novērtējumu

Izveidots : 02.05.2018.
Piektdien, 27. aprīlī, starptautiskā kredītreitingu aģentūra Fitch atkārtoti apstiprināja Latvijas kredītreitingu “A-“ līmenī, nosakot stabilu nākotnes novērtējumu (outlook)

   Aģentūra informē, ka kredītreitingu esošā līmenī uztur spēcīgā institucionālā pārvaldība, kā arī veiksmīgā publisko finanšu vadība, kas atspoguļojas mērenā budžeta deficītā un zemā vispārējās valdības parāda līmenī. 
   Fitch norāda, ka, lai arī pēdējie notikumi Latvijas banku sektorā ir negatīvi iespaidojuši Latvijas reputāciju, tomēr institūciju veiktās darbības riska mazināšanai un sektora attīstībai atstāj pozitīvu iespaidu, kā rezultātā 2018. gada februārī nerezidentu īpatsvars Latvijas banku sektorā bija 30 %, pretēji 55 % 2015. gada nogalē.
   Fitch pozitīvi novērtē Latvijas spēcīgo ekonomikas izaugsmi, kas pēdējo piecu gadu laikā sasniegusi vidēji 2,8 % un ir vienlīdzīgā līmenī ar līdzvērtīgām augstās “A” kredītreitingu grupas valstīm. 
“A” grupā esošo valstu vispārējais valdības parāds vidēji ir 47,4 % no iekšzemes kopprodukta (IKP), taču Latvijas vispārējais valdības parāds 2017.gadā bija 40,1 % no IKP, kas apliecina valdības īstenoto fiskālās politikas disciplīnu. Vienlaikus aģentūra atzīmē, ka kredītreitinga izaugsmi ierobežo Latvijas ekonomikas iespējamā ievainojamība pret ārējiem satricinājumiem, kā arī zemāks iedzīvotāju ienākumu līmenis salīdzinājumā ar citām “A” reitingu grupas valstīm.
   Aģentūra atzīmē, ka kredītreitinga līmenis varētu tikt paaugstināts, ja tiktu samazināts Latvijas valsts parāds, novērota stabila Latvijas tautsaimniecības izaugsme, kas nerada bažas par ekonomikas pārkaršanu un veicina iedzīvotāju ienākumu līmeņa paaugstināšanos.                                             
   Iepriekšējais paziņojums no starptautiskajām kredītreitinga aģentūrām par Latvijas kredītreitingu tika publicēts 2018. gada 23. martā, kad lēmumu saglabāt Latvijas kredītreitingu  “A-” līmenī  ar pozitīvu nākotnes novērtējumu (outlook) publicēja starptautiskā kredītreitingu aģentūra S&P Global.

Pilnu ziņojumu skatīt Fitch mājaslapā.