Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Fitch saglabā Latvijas kredītreitingu 'A-" līmenī

Izveidots : 19.03.2021.
Piektdien, 2021. gada 19. martā, starptautiskā kredītreitingu aģentūra Fitch Ratings apstiprināja Latvijas kredītreitingu ‘A-‘ līmenī, saglabājot stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.

Finanšu ministrs J. Reirs uzsver: “Augstais valsts kredītreitinga līmenis ir būtisks priekšnosacījums, lai saglabātu finanšu tirgu un investoru uzticību mūsu valsts kredītspējai, veicinot ekonomikas izaugsmes ātrāku atjaunošanos.”

Latvijas kredītreitinga saglabāšanu ‘A-‘ līmenī aģentūra pamato ar valdības īstenotās politikas ietvaru, Latvijas dalības  Eiropas Savienībā un eirozonā, kā arī salīdzinājumā ar citām līdzīga kredītreitinga līmeņa valstīm zemo valsts parāda līmeni. Kredītreitinga stabilais nākotnes novērtējums norāda uz aģentūras pārliecību, ka Latvijas ekonomika turpinās uzrādīt noturību pret Covid-19 pandēmijas radītajiem izaicinājumiem un valdība izvēlēsies tādu politikas virzienu, kas nodrošinās valsts finanšu ilgtspēju.

Kā kredītreitinga palielinājuma ierobežojošos faktorus aģentūra min zemo ienākumu līmeni, IKP rādītāja svārstīgumu un relatīvi lielu ārējā parāda īpatsvaru kopējā parāda apjomā.

Fitch Ratings prognozē, ka 2021. gada otrajā pusgadā pandēmijas negatīvā ietekme mazināsies un iekšējais patēriņš un eksporta nozares sekmēs tautsaimniecības atgūšanos un izaugsmi. Saprotot, ka Latvijas fiskālā politika pielāgojas aktuālajai nepieciešamībai sniegt atbalstu Covid-19 negatīvo seku mazināšanai, kas 2021. gadā varētu palielināt budžeta deficītu līdz 7,1% no IKP, vienlaicīgi aģentūra prognozē, ka, sākot ar 2022. gadu, budžeta deficīts un valsts parāds samazināsies.

Iepriekšējo paziņojumu par Latvijas kredītreitingu Fitch Ratings publiskoja 2020. gada 9. oktobrī, kad aģentūra Latvijas kredītreitingu saglabāja ‘A-‘ līmenī, bet kredītreitinga nākotnes novērtējumu paaugstināja no negatīva uz stabilu.

Pilnu ziņojumu skatīt Fitch Ratings mājaslapā.