Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Iedzīvotāju noguldījumi krājobligācijās pārsniedz 200 miljonus eiro

Izveidots : 04.10.2023. Atjaunots: 05.10.2023.
Šodien, 4. oktobrī, iedzīvotāju noguldījumu apjoms Valsts kases emitētajās krājobligācijās sasniedza 200 milj. EUR, kopējam ieguldītāju skaitam pārsniedzot 6 tūkstošus.

 

Ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju pastiprināto interesi par finansiāli izdevīgiem ieguldījumiem, kā arī ieguldītāju pieaugošo finanšu pratību, krājobligāciju popularitāte turpina strauji augt. Iedzīvotāju veikto ieguldījumu apjoms krājobligācijās kopš jūnija sākuma ir dubultojies - pēdējo četru mēnešu laikā vien iedzīvotāji ir ieguldījuši krājobligācijās 100 miljonus eiro.

Vispopulārākās iedzīvotāju vidū līdz šim ir bijušas 12 mēnešu un 3 gadu krājobligācijas, taču šobrīd palielinās pieprasījums pēc garāka termiņa krājobligācijām (īpaši 10 gadu), jo tās sniedz ieguldītājiem iespēju ilgtermiņā saņemt ar nodokļiem neapliekamu fiksētu ienākumu atbilstoši šī brīža procentu likmēm finanšu tirgos. Piemēram, šobrīd ir iespējams veikt ieguldījumu 10 gadu krājobligācijās ar procentu likmi 4,15 %, kas ir fiksēta līdz krājobligāciju termiņa beigām.

Aktuālais krājobligāciju piedāvājums ir pieejams vietnē www.krajobligacijas.lv un krājobligāciju iegādi ir iespējams veikt jebkurā brīdī, izvēloties termiņu un norēķinoties par iegādi tiešsaistē. Šobrīd publiskajā piedāvājumā ir pieejamas krājobligācijas ar dzēšanas termiņiem 1 gads, 3 gadi, 5 gadi, 7 gadi un 10 gadi. Minimālā ieguldījuma summa krājobligācijās ir tikai 50 eiro un maksimālai summai ierobežojumu nav.

Krājobligācijas ir droša ieguldījumu alternatīva svārstīgos finanšu tirgus apstākļos, jo tas ir ieguldījums valsts vērtspapīros, kuru Latvijas valsts garantē pilnā apmērā neatkarīgi no ieguldījuma summas, vienlaikus nodrošinot iespēju katru gadu līdz krājobligāciju termiņa beigām saņemt ar nodokļiem neapliekamu fiksētu procentu ienākumu. Valsts kase emitē krājobligācijas Latvijas Republikas vārdā kopš 2013. gada.