Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Iedzīvotāju noguldījumi krājobligācijās sasniedz 100 miljonus eiro

Izveidots : 08.06.2023.
Šodien, 8. jūnijā, iedzīvotāju noguldījumu apjoms krājobligācijās ir sasniedzis 100,9 miljonus eiro. Savukārt no 9. jūnija iedzīvotāji varēs iegādāties krājobligācijas ar jauniem dzēšanas termiņiem - 3 un 7 gadi.

 

Iedzīvotājiem aktīvi turpinot investēt krājobligācijās, kā arī pateicoties izdevīgām procentu likmēm, pieprasījums pēc valsts krājobligācijām ir rekordaugsts, ieguldījumu apjomam pēdējos mēnešos vidēji dienā sasniedzot 1,5 miljonus eiro.

Ieguldījums šajā valsts finanšu instrumentā ir gan drošs, gan finansiāli izdevīgs. Vispieprasītākās ir 12 mēnešu krājobligācijas, bet populāras ir arī krājobligācijas ar dzēšanas termiņu 5 un 10 gadi, jo garāka termiņa krājobligācijas sniedz iespēju ilgtermiņā saņemt fiksētu ienākumu atbilstoši šī brīža izdevīgajām procentu likmēm.

No 9. jūnija krājobligāciju esošais publiskais piedāvājums tiks papildināts ar iespēju veikt ieguldījumus arī krājobligācijās ar dzēšanas termiņiem 3 gadi un 7 gadi.

Aktuālais krājobligāciju piedāvājums un to iegāde ir pieejama vietnē www.krajobligacijas.lv.

Krājobligācijas ir valsts vērtspapīri ar fiksētu procentu likmi, kurus Latvijas Republikas vārdā izlaiž Valsts kase. Valsts garantē iedzīvotāju ieguldījumus krājobligācijās pilnā apmērā neatkarīgi no to summas un saņemtie procenti netiek aplikti ar nodokļiem.