Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Japānas kredītreitingu aģentūra R&I paaugstina Latvijas kredītreitingu

Izveidots : 15.01.2018.
Pirmdien, 15. janvārī, Japānas kredītreitingu aģentūra R&I paziņoja par Latvijas kredītreitinga paaugstināšanu no BBB+ uz A-, saglabājot stabilu nākotnes novērtējumu.

Aģentūra R&I uzsver, ka kredītreitinga paaugstināšanu sekmējusi valdības īstenotā fiskālā politika, stabilā valsts finanšu un banku sistēma, kā arī ekonomikas attīstība. Latvija veido atbildīgu politiku un uzrāda stabilu ekonomikas izaugsmi, neskatoties uz ģeopolitiskajiem riskiem, salīdzinoši lēnu Eiropas Savienības fondu līdzekļu apguvi un pieaugošajām darbaspēka izmaksām.

Atskatoties uz 2017. gadu, jāsecina, ka Latvijas ekonomikas izaugsme ir būtiski paātrinājusies, sasniedzot spēcīgāko pieaugumu pēdējo sešu gadu laikā. Savukārt 2018. gadā stimulu tautsaimniecības stiprināšanai nodrošinās Nodokļu reformas ieviešana, kas ir vēsturisks solis pretī spēcīgākai un konkurētspējīgākai Latvijas valstij. Līdz šim 3 lielākās kredītreitingu aģentūras Latviju novērtējušas A grupā, bet līdz ar Japānas kredītreitingu aģentūras R&I novērtējuma kāpumu varam būt gandarīti, ka Latvija šobrīd ir pilnvērtīga A grupas valsts, norāda finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

R&I vērš uzmanību uz demogrāfiskajām izmaiņām – Latvijas iedzīvotāju skaits samazinās negatīva iedzīvotāju dabiskā pieauguma dēļ un darbaspējīgo iedzīvotāju emigrācijas uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Aģentūra norāda, ka iedzīvotāju skaita samazināšanās var apgrūtināt tālāku ekonomikas attīstību, tai skaitā negatīvi iespaidojot iedzīvotāju sociālo labklājību un veselības aprūpes pieejamību.

Kredītreitingu aģentūra pozitīvi novērtē veikto nodokļu reformu, lai arī tās ieguvumi būs redzami tikai pēc laika.

Iepriekšējais kredītreitingu aģentūras paziņojums publicēts 2017. gada 27. oktobrī, kad starptautiskā kredītreitingu aģentūra Fitch apstiprināja Latvijas kredītreitinga ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā saglabāšanu A- līmenī, saglabājot arī stabilu nākotnes prognozi.

Pilnu ziņojumu skatīt R&I mājaslapā.