Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Japānas kredītreitingu aģentūra R&I saglabā Latvijas kredītreitingu A grupā

Izveidots : 25.01.2021.
Pirmdien, 25. janvārī, Japānas kredītreitingu aģentūra R&I saglabāja Latvijas kredītreitingu “A” līmenī un stabilu nākotnes novērtējumu.

Neraugoties uz Covid-19 pandēmijas negatīvo ietekmi, kas izraisīja Latvijas ekonomikas strauju sarukumu 2020.gadā, aģentūra apgalvo, ka ekonomikas izaugsmes pamati nav ietekmēti un, visticamāk, ekonomikas izaugsmes tempi atjaunosies, kolīdz samazināsies pandēmijas ietekme.

Aģentūra uzskata, ka Latvijas ekonomika 2021.gadā varētu nedaudz pieaugt, bet, pateicoties Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisma pieejamiem līdzekļiem un apjomīgu investīciju projektu īstenošanai, straujāku ekonomikas izaugsmi varētu sagaidīt, sākot ar 2022.gadu. Aģentūra uzskata, ja valdība spēs ierobežot valsts budžeta deficītu, kā pašreiz tiek plānots, tas veicinās valsts parāda relatīvā līmeņa pret IKP samazināšanās tendenci.

Kā vienu no valsts ekonomikas izaicinājumiem aģentūra min valsts ilgtermiņa negatīvās demogrāfiskās izmaiņas, precīzāk, iedzīvotāju skaita samazināšanos, kas negatīvi ietekmēs sociālo un veselības aprūpes sistēmu nākotnē. Aģentūra sekos līdzi valdības stratēģijai cīņā ar demogrāfisko pārmaiņu ilgtermiņa izaicinājumiem.

Iepriekšējo Latvijas kredītreitinga paziņojumu aģentūra publicēja 2019.gada 2.decembrī, kad paaugstināja Latvijas kredītreitingu A līmenī, saglabājot stabilu nākotnes novērtējumu.

Pilnu ziņojumu skatīt R&I mājaslapā.