Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Japānas kredītreitingu aģentūra R&I saglabā Latvijas kredītreitingu A līmenī

Izveidots : 06.12.2022.
Pirmdien, 2022. gada 5. decembrī, Japānas kredītreitingu aģentūra R&I paziņoja, ka saglabā Latvijas kredītreitingu “A” līmenī ar stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.

R&I prognozē, ka Latvijas ekonomikas izaugsmes temps samazināsies, ko ietekmēs augstā inflācija un lielākās daļas Eiropas valstu, kas ir Latvijas tirdzniecības partneres, ekonomikas lejupslīde. Vienlaicīgi aģentūra atzīmē, ka Latvijas spēcīgā uzņēmējdarbības vide un nākamajos gados pieejamais ES fondu finansējums, kuru var izmantot ekonomikas potenciāla kāpināšanai un demogrāfisko izaicinājumu risināšanai, ļauj prognozēt, ka vidējā termiņā Latvijas ekonomika atgriezīsies pirms Covid-19 pandēmijas izaugsmes līmenī.

Aģentūra atzīst, ka, ņemot vērā Latvijas paveikto enerģētiskās neatkarības stiprināšanas jomā, pastāv maza varbūtība, ka energoresursu pieejamības ierobežošana no Krievijas puses negatīvi ietekmēs Latvijas ekonomiku.

Aģentūra norāda, ka valsts parāda līmenis, kā arī tā apkalpošanas izdevumi, ir zemāki par Eiropas Savienības valstu vidējiem rādītājiem un nesaskata riskus valsts parāda ilgtspējai.

Iepriekšējo Latvijas kredītreitinga paziņojumu R&I publicēja 2021. gada 13. decembrī, kad apstiprināja Latvijas kredītreitingu esošajā “A” līmenī, saglabājot stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.

Preses relīzi skatīt R&I mājaslapā.