Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

"Moody's" aģentūra apstiprina Latvijas kredītreitinga saglabāšanu „A3” līmenī

Izveidots : 17.07.2017. Atjaunots: 20.09.2017.
Piektdien, 14.jūlijā, starptautiskā kredītreitingu aģentūra "Moody's" apstiprināja Latvijas kredītreitinga ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā saglabāšanu „A3” līmenī, ar stabilu nākotnes prognozi.

 

Aģentūra norāda, ka Latvijas kredītreitingu "A" reitinga grupā (labas kvalitātes, uzticams emitents) uztur spēja saglabāt ekonomikas izaugsmi un valsts īstenotā piesardzīgā fiskālā politika. Stabils nākotnes novērtējums ataino valsts ekonomisko līdzsvaru un stabilitāti neraugoties uz iespējamajiem ģeopolitiskajiem riskiem.

Pēc mērenās Latvijas ekonomikas izaugsmes 2016. gadā, Moody's sagaida, ka IKP pieaugums būs straujāks 2017. un 2018. gadā. Aģentūra prognozē, ka ekonomikas attīstību nodrošinās stabilais privātā patēriņa pieaugums un Eiropas Savienības fondu apgūšana.

Moody’s norāda, ka kredītreitings varētu uzlaboties, ja izdotos palielināt ārējās konkurētspējas pieaugumu veicinošu ekonomisko izaugsmi, ātrāk nekā paredzēts tiktu samazināts valsts parāda līmenis, kā arī notiktu nodokļu bāzes palielinājums.

Iepriekš, 2017. gada 28. aprīlī, ar lēmumu par Latvijas kredītreitinga saglabāšanu „A-” līmenī, ar stabilu nākotnes prognozi (outlook), nāca klajā starptautiskā kredītreitingu aģentūra Fitch.

 

Ar pilnu ziņojuma tekstu var iepazīties Moody`s mājaslapā.