Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Par maksājumu izpildi saistībā ar sankciju ierobežojumiem (papildināta)

Izveidots : 20.12.2019.
2019. gada 9. decembrī ASV Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (Office of Foreign Assets Control, OFAC) noteicis sankcijas pret Aivaru Lembergu, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa Attīstības asociāciju, Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju un Ventspils brīvostas pārvaldi.

 

2019.gada 18.decembrī ASV Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (Office of Foreign Assets Control, OFAC) atcēlis sankcijas pret Ventspils brīvostu un Ventspils brīvostas pārvaldi.

Ārlietu ministrijas sniegtā informācija:

https://www.mfa.gov.lv/aktualitates/zinas/65081-asv-arvalstu-aktivu-kontroles-birojs-noteicis-sankcijas-pret-vairakam-latvijas-fiziskam-un-juridiskam-personam

https://www.mfa.gov.lv/aktualitates/zinas/65170-asv-atcel-sankcijas-pret-ventspils-brivostu-un-ventspils-brivostas-parvaldi

ASV ir izteikušas brīdinājumu, ka jebkurš, kurš veiks finanšu pārskaitījumus sankcionētajām personām, arī var tikt pakļauts ASV OFAC sankcijām. Līdz ar to aicinām ņemt vērā šo risku un pirms maksājumu veikšanas pārliecināties par to, vai netiek pārkāpti sankciju ierobežojumi, t.sk., vai darījumā nav konstatējamas arī saistītās personas.  Vēršam uzmanību, ka jau noslēgto līgumu izpilde ar ASV OFAC sankcionētām personām var būt apgrūtināta vai neiespējama, kamēr sankcijas ir spēkā.

Ar plašāku informāciju par ASV OFAC pieņemtajām sankcijām var iepazīties:

https://www.treasury.gov/resource-center/sanctions/OFAC-Enforcement/Pages/20191209.aspx

https://www.treasury.gov/resource-center/sanctions/Programs/pages/glomag.aspx

 

Nepieciešamības gadījumā maksājumu izpilde var tikt ierobežota vai atteikta.