Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

"S&P Global" aģentūra apstiprina Latvijas kredītreitinga saglabāšanu „A-” līmenī

Izveidots : 27.03.2017. Atjaunots: 20.09.2017.
Piektdien, 24. martā, starptautiskā kredītreitingu aģentūra "S&P Global" apstiprināja Latvijas kredītreitinga ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā saglabāšanu „A-” līmenī, saglabājot arī stabilu nākotnes prognozi.

 

S&P Global paziņojumā norāda, ka Latvijas kredītreitingu A reitinga grupā (labas kvalitātes, uzticams emitents) uztur valsts ieviestā fiskālā politika, kas atspoguļojas mērenā valsts budžeta deficītā un zemā centrālās valdības parādā, kā arī institucionālās pārvaldības efektivitāte. Stabilā nākotnes prognoze ataino Latvijas potenciālu tuvāko divu gadu laikā samazināt valsts parāda līmeni ātrāk nekā iepriekš prognozēts.

Reitinga tālāku paaugstinājumu kavē salīdzinoši zemais iedzīvotāju ienākumu līmenis, ilgtermiņa izaicinājumi, kas saistīti ar iedzīvotāju skaita samazināšanos, kā arī ārējā finanšu sektora riski. Latvijas kredītreitinga uzlabojumu sekmētu ienākumu līmeņa tuvošanās citām eirozonas valstīm, demogrāfiskās situācijas uzlabošanās, kā arī uzlabojumi fiskālajā un ārējā finanšu jomā.

S&P Global prognozē, ka 2017. gadā Latvijas ekonomikas izaugsme būs 3% līmenī, budžeta deficīts – 1,1%, bet valsts parāda līmenis no 39,9% 2016. gadā samazināsies līdz 37,2%.

Ar analogu Latvijas kredītreitinga paziņojumu S&P Global nāca klajā 2016. gada 25. novembrī.

Ar pilnu ziņojuma tekstu var iepazīties S&P Global mājaslapā (nepieciešama reģistrācija).