Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

S&P Global paaugstina Latvijas kredītreitinga nākotnes novērtējumu

Izveidots : 25.09.2017. Atjaunots: 26.09.2017.
Piektdien, 22. septembrī, starptautiskā kredītreitingu aģentūra S&P Global paziņoja par Latvijas kredītreitinga nākotnes novērtējuma (outlook) paaugstināšanu no stabila uz pozitīvu, saglabājot kredītreitingu pašreizējā “A-“ līmenī.

S&P Global norāda, ka galvenais faktors nākotnes novērtējuma paaugstināšanai ir Latvijas ekonomikas straujā izaugsme. Kredītreitinga attīstību veicina pieaugošais iekšzemes kopprodukta (IKP) rādītājs uz vienu iedzīvotāju, lai gan tas vēl atrodas zem vidējā līmeņa līdzvērtīgo eirozonas valstu grupā, un sagaidāms, ka IKP izaugsme varētu nodrošināt uzlabojumus arī darba tirgus sektorā. Eiropas Savienības fondu finansējums sekmējis mērenu tekošā konta deficītu.

Latvijas kredītreitingu esošajā līmenī uztur veiksmīga politikas veidošana un piesardzīga fiskālās politikas ievērošana. Ja Latvijas ārējais un neto valsts parāds turpinās samazināties un Latvijas tautsaimniecības izaugsme notiks ātrāk nekā prognozēts, neradot bažas par ekonomikas pārkaršanu, S&P Global varētu paaugstināt arī kredītreitinga līmeni.

Latvijas ekonomiskā izaugsme šogad ir straujākā pēdējo piecu gadu laikā, un reitingu aģentūras “S&P Global” piešķirtais Latvijas kredītreitinga nākotnes novērtējuma paaugstinājums ir nozīmīgs apliecinājums tam, ka dodamies pareizajā virzienā. Latvija spēj apliecināt konsekventas politikas īstenošanu, tostarp atbildīgi plānojot nākamā gada valsts budžetu. Tāpat šo panākumu pamatā ir intensīvs darbs pie nodokļu sistēmas pilnveides, kas turpmākajos gados nesīs vērienīgas pārmaiņas, norāda finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Aģentūra sagaida, ka, neskatoties uz nodokļu reformu un nākamajā gadā gaidāmajām vēlēšanām, tāpat kā līdz šim tiks ievērota fiskālā piesardzība.

S&P Global nebija veikusi Latvijas kredītreitinga izmaiņas kopš 2014. gada 30. maija, kad paaugstināja Latvijas kredītreitingu no “BBB+” uz “A-” ar stabilu nākotnes prognozi.

Iepriekšējais kredītreitingu aģentūras paziņojums publicēts š.g. 24. martā, kad S&P Global apstiprināja Latvijas kredītreitinga saglabāšanu „A-” līmenī, saglabājot stabilu nākotnes prognozi.

 

Pilnu ziņojumu skatīt S&P Global mājaslapā (nepieciešama reģistrācija).