Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

S&P Global paaugstina Latvijas kredītreitingu

Izveidots : 25.09.2018.
Piektdien, 21. septembrī, starptautiskā kredītreitinga aģentūra S&P Global paaugstināja Latvijas kredītreitingu no “A-” uz “A“ līmeni, nosakot stabilu nākotnes novērtējumu (outlook)

Kredītreitinga līmeņa paaugstināšanu veicinājusi sekmīgi īstenotā valsts fiskālā politika, kas rezultējas mērenā budžeta deficītā.

Paaugstinājums atspoguļo Latvijas potenciālu četros gados sasniegt ekonomikas izaugsmi vidēji 3 % apmērā, kuru nodrošinās būvniecības sektora attīstība un investīciju pieaugums.

S&P Global atzīmē, ka bankas ABLV Bank likvidācija un īstenotie pasākumi nerezidentu noguldījumu samazināšanai Latvijas banku sistēmā nerada draudus Latvijas finanšu sektora stabilitātei un tam nav būtiskas fiskālās ietekmes uz Latvijas tautsaimniecību. Aģentūra uzskata, ka nerezidentu noguldījumu samazinājums Latvijas banku sektorā pazemina arī ārējos riskus, piemēram, īstermiņa ārējā parāda apjomu.

S&P Global norāda, ka, neskatoties uz pozitīvajām norisēm banku sektorā, jauni, ar naudas atmazgāšanu saistīti pārkāpumi, kredītreitinga līmeni varētu pazemināt. Līdzīgi aģentūra reaģētu arī uz iedzīvotāju ienākumu līmeņa samazināšanos vai ekonomikas stagnāciju.

Aģentūra varētu turpmāk paaugstināt Latvijas kredītreitinga līmeni, ja ātrāk nekā plānots samazinātos valdības neto parāds, palielinātos valsts budžeta ienākumi vai notiktu straujāka ekonomikas izaugsme.

Iepriekšējais kredītreitinga S&P Global paziņojums tika publicēts šī gada 23. martā, kad Latvijas kredītreitingu aģentūra pārapstiprināja “A-” līmenī ar pozitīvu nākotnes prognozi.

 

Pilnu ziņojumu skatīt S&P Global mājaslapā (nepieciešama reģistrācija).