Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

S&P Global pārapstiprina Latvijas kredītreitingu

Izveidots : 23.02.2018. Atjaunots: 19.03.2018.
Ceturtdien, 22. februārī, starptautiskā kredītreitinga aģentūra S&P Global pārapstiprināja Latvijas kredītreitingu esošā “A-“līmenī, saglabājot pozitīvu nākotnes novērtējuma (outlook).

S&P Global veiktais izvērtējums ir ārpuskārtas kredītreitinga novērtējums, kas ir saistīts ar ASV Valsts departamenta publicēto  paziņojumu par “ABLV Bank” un sekojošajiem Eiropas Centrālās Bankas un FKTK noteiktajiem ierobežojumiem bankas darbībai.

Savā izvērtējumā S&P Global norāda, ka tiešais fiskālais risks Latvijas valstij saistībā ar ABLV ir ierobežots un nebūtisks attiecībā pret Latvijas valsts finanšu spēju.

S&P Global norāda, ka šī brīža situācija Latvijas finanšu sektorā neradīs negatīvu ietekmi uz pārējo Latvijas banku sektoru - finanšu institūcijām, kas apkalpo rezidentu klientus.

S&P Global atzīmē, ka, lai arī esošā situācija var radīt ietekmi uz Latvijā strādājošām nerezidentu banku sektoru, tam būtu ierobežota ietekme uz Latvijas  tautsaimniecību, kas neradītu riskus Latvijas finanšu stabilitātei.

S&P Global pozitīvi atzīmē valdības īstenoto fiskālo politiku,  noturīgo esošo Latvijas ekonomikas izaugsmi, kā arī tās prognozēto izaugsmi 3% apmērā nākamo četru gadu laikā. S&P Global vērtējumā ekonomisko izaugsmi vidējā termiņā balstīs spēcīgs vietējais pieprasījums, ES fondu balstītais investīciju pieplūdums, kā arī izteikti atbalstoša ārējā vide ārējai tirdzniecībai. 

Atbilstoši 2017. gada beigās apstiprinātam kredītreitinga paziņojumu grafikam, nākamais  regulārais S&P Global paziņojums par Latvijas kredītreitingu sagaidāms 23.martā.

 

Pilnu ziņojumu skatīt S&P Global mājaslapā (nepieciešama reģistrācija).