Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

S&P Global Ratings apstiprina Latvijas kredītreitinga novērtējumu

Izveidots : 25.03.2019.
Piektdien, 22. martā, starptautiskā kredītreitingu aģentūra S&P Global Ratings paziņoja par Latvijas kredītreitinga apstiprināšanu esošā “A” līmenī ar stabilu nākotnes novērtējumu (outlook).

Aģentūra atzīmē Latvijas ekonomikas spēcīgo izaugsmi un prognozē, ka ekonomikas attīstība turpinās saglabāties vidēji 3% apmērā arī nākamajos gados. Kredītreitinga novērtējumu stiprina arī zemais valsts parāda līmenis, kas ir viens no zemākajiem eirozonā, un īstenotā sabalansētā fiskālā politika, kas rezultējās mērenā budžeta deficītā. Neskatoties uz ilgo valdības veidošanas procesu pēc 2018. gada oktobrī notikušajām Saeimas vēlēšanām un salīdzinoši lielo politisko partiju sadrumstalotību, tiek sagaidīts, ka valdība saglabās un turpinās valsts politisko kursu.

S&P Global Ratings atzīmē, ka ABLV bankas likvidācija un īstenotie pasākumi nerezidentu noguldījumu samazināšanai Latvijas banku sistēmā nav radījuši draudus Latvijas finanšu sektora stabilitātei un tam nav būtiskas fiskālās ietekmes uz Latvijas tautsaimniecību. Aģentūras vērtējumā nerezidentu noguldījumu samazinājums Latvijas banku sektorā pazemina arī ārējos riskus, piemēram, īstermiņa ārējā parāda apjomu. S&P Global Ratings sagaida, ka jaunā valdība turpinās īstenot Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas “Moneyval” rekomendāciju ieviešanu.

Aģentūra norāda, ka kredītreitinga līmenis varētu tikt pazemināts, ja notiktu jauni, ar naudas atmazgāšanu saistīti pārkāpumi vai nerezidentu depozītu straujais samazinājums atstātu būtisku ietekmi uz valsts ekonomiku. Līdzīgi aģentūra reaģētu arī uz ekonomikas stagnāciju vai negatīvām izmaiņām fiskālajā politikā.

Savukārt Latvijas kredītreitinga līmeni S&P Global Ratings varētu paaugstināt, ja ekonomikas izaugsmes rādītāji, parāda samazinājums vai budžeta izpildes rādītāji pārsniegs prognozes.

Iepriekšējais kredītreitinga aģentūras S&P Global Ratings paziņojums tika publicēts 2018. gada septembrī, kad aģentūra paaugstināja Latvijas kredītreitingu no “A-” uz “A” līmeni, nosakot stabilu nākotnes prognozi.

 

Pilnu ziņojumu skatīt S&P Global Ratings mājaslapā (nepieciešama reģistrācija).