Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

S&P Global Ratings saglabā Latvijas kredītreitingu

Izveidots : 16.08.2021. Atjaunots: 17.08.2021.
Piektdien, 2021. gada 13. augustā, starptautiskā kredītreitingu aģentūra S&P Global Ratings apstiprināja Latvijas kredītreitingu augstajā “A+” līmenī, saglabājot stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.

Kā būtiskākos kredītreitingu pamatojošos faktorus aģentūra uzsver mazāku nekā sākotnēji prognozēts Covid-19 pandēmijas ietekmi uz ekonomiku, kā arī valsts parāda saglabāšanu mērenā līmenī.

Aģentūra norāda, ka pēdējo mēnešu laikā Latvijas ekonomika ir sākusi atkopties un iekšzemes kopprodukts varētu atgriezties 2019. gada līmenī jau 2021. gadā, savukārt turpmākajos 12 mēnešos ekonomikas atkopšanās būs vēl straujāka. Valdības īstenotie atbalsta pasākumi, kā arī Eiropas Savienības fondu apgūšana sekmēs ekonomikas izaugsmi arī vidējā termiņā. Aģentūra prognozē, ka jau nākamajā gadā Latvijas neto parāda slogs samazināsies.

Lai gan S&P Global Ratings uzskata, ka Latvijas valdībā joprojām pastāv politisko partiju sadrumstalotība, tomēr politikas veidošana Latvijā ir efektīva un tas ir būtisks atbalsts valsts kredītreitingam. Kā piemēru aģentūra min Latvijas spēju atlabt pēc iepriekšējiem finanšu un ekonomikas satricinājumiem, tai skaitā pēc 2007.-2009. gada finanšu krīzes.

Aģentūra atzīmē, ka Latvijas kredītreitinga paaugstināšanu varētu sekmēt ekonomikas rādītāju nepārtraukta uzlabošanās salīdzinājumā ar citām valstīm, ievērojot stingru fiskālo politiku. Vienlaikus S&P Global Ratings vērš uzmanību, ka zems iedzīvotāju ienākumu līmenis un ilgtermiņa demogrāfiskie izaicinājumi joprojām ir galvenie kredītreitingu ierobežojošie faktori.

Iepriekšējais S&P Global Ratings paziņojums tika publicēts 2021. gada 12. februārī, kad aģentūra apstiprināja Latvijas kredītreitingu “A+” līmeni, saglabājot stabilu nākotnes novērtējumu.

Pilnu paziņojumu skatīt S&P Global Ratings mājaslapā (nepieciešama reģistrācija).