Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Valsts kase emitē papildu laidienu 30 gadu obligācijām

Izveidots : 20.05.2019.
Pirmdien, 20.maijā, Latvija, izmantojot labvēlīgo situāciju finanšu tirgos, emitēja papildu laidienu šī gada februārī emitētajām 30 gadu obligācijām ar dzēšanas termiņu 2049. gadā, piesaistot finansējumu 300 miljonu eiro apmērā ar ienesīgumu 1,764% pie iepriekš fiksēta kupona (procentu) likmes 1,875 %.

ŠIS PAZIŅOJUMS NAV PAREDZĒTS PUBLICĒŠANAI VAI IZPLATĪŠANAI TIEŠI VAI NETIEŠI AMERIKAS SAVIENOTAJĀS VALSTĪS, AUSTRĀLIJĀ, KANĀDĀ, LIELBRITĀNIJĀ, JAPĀNĀ VAI JEBKURĀ CITĀ JURISDIKCIJĀ, KURĀ TO DARĪT BŪTU NELIKUMĪGI. ŠĪ PAZIŅOJUMA IZPLATĪŠANA ATSEVIŠĶĀS JURISDIKCIJĀS VAR BŪT IEROBEŽOTA AR LIKUMU UN PERSONĀM, KURU RĪCĪBĀ IR ŠIS PAZIŅOJUMS, TIEK PRASĪTS SASKAŅĀ AR LATVIJAS REPUBLIKU INFORMĒT SEVI PAR VISIEM IEROBEŽOJUMIEM UN IEVĒROT TOS. 

Investoru interese bija liela, un pieprasījums pēc obligācijām 2,9 reizes pārsniedza piedāvājumu. Latvijas obligācijas iegādājās vairāk nekā 80 investori, pārsvarā no Eiropas valstīm (piem., Vācijas, Itālijas, Lielbritānijas). Emisijas vadošās bankas bija Citi, Credit Agricole un Goldman Sachs.

Ar šo darījumu Valsts kase sekmīgi īstenoja 2019. gadā plānotos aizņemšanās pasākumus starptautiskajos finanšu tirgos 1 miljarda eiro apmērā, nodrošinot resursus plānotajai parāda dzēšanai, valsts aizdevumu izsniegšanai un budžeta deficīta finansēšanai.