Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Valsts kase uzsāk darbu konsolidētajā TARGET sistēmā

Izveidots : 22.03.2023.
Pirmdien, 20. martā, Valsts kase līdz ar citiem Eirosistēmas dalībniekiem aizvadīja pirmo norēķinu dienu jaunajā TARGET sistēmā, kas ir svarīgākais posms TARGET projekta ietvaros.

 

Lai nodrošinātu Valsts kases funkciju sniegt maksājumu pakalpojumus EUR valūtā kā konsolidētās Target sistēmas (ECB Target2 un Target2 vērtspapīriem) tiešajai dalībniecei, 2021. gadā tika uzsākts TARGET projekts.

Projekta laikā tika veikti nepieciešamie sistēmas uzlabojumi un sagatavošanās darbi: Vienotā valsts budžeta plānošanas un izpildes informācijas sistēmas (VVBPIIS) pielāgošana SWIFT ISO 20022 standarta formātam un SWIFT pieslēguma modernizācija kā tīkla pakalpojuma sniedzēju ESMIG, izvēloties SWIFT mākoņpakalpojumu Alliance Cloud, kā arī Valsts kase nodrošināja dalību obligātajos ārējos testos un regulāri informēja Latvijas Banku par projekta ietvaros paveikto.

Jaunā TARGET sistēma aizstāj vecās paaudzes TARGET2 sistēmu, kas darbojās kopš 2007. gada, un tā ne tikai izmantos mūsdienīgu infrastruktūru un augstas kiberdrošības risinājumus, bet arī nodrošinās plašākas kredītiestāžu likviditātes vadības iespējas un starpbanku norēķinu veikšanu, izmantojot centrālās bankas naudas līdzekļus, ziņojumu apmaiņu veicot atbilstoši ISO 20022 standartam.

Eiro maksājumu veikšanu sekmīgi uzsākušas Latvijas kredītiestādes, Valsts kase un Latvijas Banka.