Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

ZIB piešķir Latvijas Republikai aizdevumu Covid-19 ietekmes mazināšanai

Izveidots : 09.04.2020.
Ziemeļu Investīciju banka (ZIB) un Latvijas Republika ir parakstījusi aizdevuma līgumu uz 10 gadiem par 500 miljoniem eiro. Ar aizdevumu paredzēts finansēt valdības papildu izdevumus koronavīrusa Covid-19 pandēmijas ietekmes mazināšanai.

 

“Latvijas valdība gatavo un īsteno fiskālu atbalsta pasākumu kopumu un finanšu instrumentus tiem, kam atbalsts nepieciešams visvairāk un vissteidzamāk. Esam jau daudz paveikuši, bet cīņa ar vīrusu un tā radītajām sekām turpinās, tāpēc finansējums ir un būs nepieciešams arī turpmāk. Esam apņēmības pilni mērķtiecīgi ieguldīt līdzekļus, kā arī stingri uzraudzīt, lai tie tiešām nestu labumu un šajā krīzes laikā sniegtu atbalstu gan darba devējiem, gan strādājošajiem,” norāda finanšu ministrs Jānis Reirs.

 

„ZIB aizdevums finansēs nepieciešamos uzņēmējdarbības atbalsta pasākumus COVID-19 skartajām nozarēm aizdevumu, kapitāla iepludināšanas vai atvieglojumu veidā,” stāsta ZIB prezidents un izpilddirektors Henriks Normans.

 

Pilnu ziņu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: https://www.fm.gov.lv/lv/aktualitates/jaunumi/62080-finansu-ministrs-janis-reirs-zib-pieskir-latvijai-aizdevumu-covid-19-ietekmes-mazinasanai.