Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Moody`s Investors Service apstiprina Latvijas kredītreitinga novērtējumu

Izveidots : 03.06.2019.
Piektdien, 31. maijā, starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody`s Investors Service paziņoja par Latvijas kredītreitinga apstiprināšanu esošajā “A3” līmenī ar stabilu nākotnes novērtējumu (outlook).

 

Aģentūra apstiprina kredītreitingu esošajā līmenī, jo, neskatoties uz ciklisko ekonomikas attīstību, Latvija spējusi saglabāt spēcīgu ekonomikas izaugsmes tempu, kas laika posmā no 2014. līdz 2018. gadam sasniedza vidēji 3,3 % un atbilst “A” reitinga grupas vidējam rādītājam. Latvijas pozīciju šajā grupā sekmē arī zemais valsts parāda līmenis, kas turpina samazināties.

Latvijas ekonomika ir neliela un to ietekmē virkne ārējās vides faktoru – joprojām pastāvošie ģeopolitiskie riski kavē kredītreitinga tālāku attīstību. Tomēr Moody`s Investors Service pozitīvi atzīmē Latvijas ekonomikas spēju pielāgoties pārmaiņām un prognozē, ka ekonomikas izaugsme 2019. un 2020. gadā turpinās saglabāties attiecīgi 3,0 % un 2,8% robežās.

Reitinga nākotnes stabilo novērtējumu aģentūra pamato ar valdības stingro fiskālo politiku un apņemšanos īstenot pasākumus, lai samazinātu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas riskus finanšu sektorā.

Aģentūra vērš uzmanību, ka Latvijas ilgtermiņa izaicinājumi ir saistīti ar demogrāfijas jautājumiem un to ietekmi uz ekonomikas konkurētspēju. Savukārt, kredītreitingu varētu negatīvi ietekmēt valsts fiskālās pozīcijas pavājināšanās un nespēja īstenot plānotos pasākumus noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas risku mazināšanai.

Iepriekšējais Latvijas kredītreitinga paziņojums tika publicēts 2019. gada 12. aprīlī, kad starptautiskā kredītreitingu aģentūra Fitch Ratings apstiprināja Latvijas kredītreitingu “A-” līmenī ar stabilu nākotnes prognozi.

 

Pilnu ziņojumu skatīt Moody`s Investors Service mājaslapā.