Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

S&P Global apstiprina Latvijas kredītreitingu A+ līmenī

Izveidots : 18.12.2023.
Kredītreitingu aģentūra S&P Global piektdien, 2023.gada 15.decembrī, apstiprināja Latvijas kredītreitingu esošajā A+ līmenī, saglabājot negatīvu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.

Aģentūra Latvijas kredītreitinga saglabāšanu A+ līmenī pamato ar Latvijas valdības rīcībspēju, dalību eirozonā un mērenu valsts parāda līmeni. Aģentūra prognozē, ka šogad sagaidāma Latvijas ekonomikas lejupslīde, kuru ir izraisījis iekšējā patēriņa un investīciju kritums, kā arī negatīvi ietekmēja ārējā pieprasījuma samazināšanās no Latvijas galvenajām tirdzniecības partnervalstīm eirozonā. Taču nākamajā gadā, pēc aģentūras prognozēm, iekšējā pieprasījuma pieaugums veicinās Latvijas ekonomikas atkopšanos, ekonomikas izaugsmei sasniedzot 2%, kā arī samazināsies inflācijas spiediens. Aģentūra sagaida, ka valsts politiskais kurss turpināsies, valsts drošībai saglabājoties kā galvenajai prioritātei politiskajā dienaskārtībā.

Lai arī aģentūra nesaskata riskus atklātas Krievijas militāras darbības eskalācijai NATO dalībvalstu teritorijā, tomēr Latvijas kredītreitinga negatīvo nākotnes novērtējumu aģentūra pamato ar joprojām pastāvošajiem netiešajiem riskiem no Krievijas kara Ukrainā, kuri var izraisīt valsts izdevumu aizsardzībai pieaugumu un radīt nelabvēlīgu spiedienu uz ekonomiku un valsts finansēm. Aģentūra atzīmē, ka NATO pastiprināta klātbūtne Baltijas valstīs veicina ciešāku sadarbību valsts drošības, t.sk. kiberdrošības, risku novēršanā, kā arī pozitīvi novērtē Latvijas panākto enerģētisko neatkarību no Krievijas.

Iepriekšējo publikāciju par Latvijas kredītreitingu S&P publiskoja 2022.gada 6.decembrī, kad, saglabājot Latvijas kredītreitingu A+ līmenī, aģentūra mainīja kredītreitinga nākotnes novērtējumu no stabila uz negatīvu.

Pilnā publikācija ir pieejama kredītreitingu aģentūras S&P Global mājas lapā: https://www.spglobal.com/ratings/en/ (nepieciešama reģistrācija)