Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Modernizēta krājobligāciju iegādes vietne

Izveidots : 10.11.2023.
Šodien, 10. novembrī, ir noslēgusies vietnes www.krajobligācijas.lv modernizācija,  nodrošinot ieguldītājiem mūsdienīgu krājobligāciju iegādes platformu, kuru ir ērti lietot arī mobilajās ierīcēs.

 

Ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju pastiprināto interesi par krājobligācijām, šā gada pavasarī Valsts kase sadarbībā ar Nasdaq CSD uzsāka krājobligāciju iegādes vietnes www.krajobligacijas.lv plānveida modernizāciju. Rūpējoties par ieguldītāja vajadzībām, lai krājobligāciju iegādes procesu padarītu vēl ērtāku un vienkāršāku, no šodienas vietne ir pieejama jaunā, modernizētā veidolā un pilnā funkcionalitātē, kas īpaši pielāgota lietošanai mobilajās ierīcēs.

Krājobligāciju popularitāte turpina stabili augt un šobrīd privātpersonu īpašumā esošo krājobligāciju apjoms jau ir sasniedzis 232 miljonus eiro, pēdējā mēneša laikā vien palielinoties par 30 miljoniem eiro.  

Aktuālais krājobligāciju piedāvājums ir pieejams vietnē www.krajobligacijas.lv un krājobligāciju iegādi ir iespējams veikt jebkurā brīdī, izvēloties vēlamo krājobligāciju termiņu un norēķinoties par iegādi tiešsaistē. Šobrīd publiskajā piedāvājumā ir pieejamas krājobligācijas ar dzēšanas termiņiem 1 gads, 3 gadi, 5 gadi, 7 gadi un 10 gadi. Minimālā ieguldījuma summa krājobligācijās ir tikai 50 eiro.

Krājobligācijas ir droša ieguldījumu alternatīva svārstīgos finanšu tirgus apstākļos, jo tas ir ieguldījums valsts vērtspapīros, kuru valsts garantē pilnā apmērā neatkarīgi no ieguldījuma summas, vienlaikus nodrošinot iespēju katru gadu līdz krājobligāciju termiņa beigām saņemt ar nodokļiem neapliekamu fiksētu procentu ienākumu. Valsts kase emitē krājobligācijas Latvijas Republikas vārdā kopš 2013. gada.