Pārlekt uz galveno saturu

Pakalpojumi

Aizdevumi pašvaldību kapitālsabiedrībām

Izveidots : 26.07.2017. Atjaunots: 28.06.2022.

Valsts kasei ir plaša pieredze no valsts budžeta izsniegto aizdevumu administrēšanā, tādēļ valsts aizdevuma pretendents, vērtējot savu finansēšanas nepieciešamību, var vērsties pie Valsts kases speciālistiem, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko un izdevīgāko aizdevumu atbilstoši vajadzībām.

No 2022. gada janvāra valsts aizņēmuma pieteikuma iesniegšana ir nodrošināta Valsts kases e‑pakalpojumu portāla sadaļā eAizņēmumi (Aizņēmumi).

Lai nodrošinātu valsts aizņēmuma pieteikuma iesniegšanas funkcionalitātes pieejamību, nepieciešams aizpildīt pieteikumu par eAizņēmumu lietošanu (Aizņēmumi), pieteikumā norādot atbilstošo tiesību grupu.

Lai iepazītos ar izmaiņām, aicinām noskatīties video.

Valsts kases piedāvātās priekšrocības:

Pašvaldības kapitālsabiedrība var pretendēt uz valsts aizdevuma saņemšanu, ja pašvaldības vai vairāku pašvaldību galvojums atbilstoši to kapitāla daļu skaitam attiecīgajā pamatkapitālā ir 100 % no valsts aizdevuma summas.

Lai saņemtu valsts aizdevumu, izmantojot e-pakalpojumu eAizņēmumi (Aizņēmumi), Valsts kasē iesniedz Ministru kabineta 2021.gada 21.decembra noteikumu Nr.888 “Kārtība, kādā ministrijas un citas centrālās valsts iestādes iekļauj gadskārtējā valsts budžeta likumprojektā valsts aizdevumu pieprasījumus, un valsts aizdevumu izsniegšanas un apkalpošanas kārtība” VI.sadaļā norādītos dokumentus.